top of page

 

Узаконення самобудів/пристроїв

Яким чином та в які строки можна узаконити самобуд (самочинне будівництво). Самочинне будівництво - це будівництво або реконструкція будь-якого виду об’єкта нерухомого майна без дозвільної документації на будівництво або з порушенням нормативно – правових актів і правил по будівництву. Під самочинне будівництво підпадають наступні об’єкти нерухомого майна:
•    будівля, споруда, майновий комплекс тощо, побудовані на земельній ділянці, яка за своїм цільовим призначенням не відповідає їх функціональному використанню;
•    збудовані/реконструйовані/демонтовані без відповідного дозволу, декларації на проведення даних робіт, що видається органами в сфері будівництва та архітектури;
•    збудована чи реконструйована з порушенням державних будівельних норм.


Для узаконення прибудови до будинку, узаконення самочинного будівництва потрібен наступний мінімальний перелік документів: 
•    паспорт громадянина України (посвідка на постійне/тимчасове проживання, закордонний паспорт або інший документ, що ідентифікує особу заявника) та індивідуальний податковий номер;
•    документи, що підтверджують право власності чи користування земельною ділянкою;
•    інші документи (за наявності) на самовільно створений об’єкт нерухомого майна.


Легалізація самобуду – це підготовка всіх необхідних документів з відповідним внесенням (реєстрацією) до державних органів, що підтверджує  юридичний та правовий статус новоствореного об’єкта. Як проходить дана процедура: - заключення договору про надання відповідних юридичних послуг та повного супроводу в даному питанні: - оформлення нотаріальної довіреності на представництво ваших інтересів; - надання вихідних даних на земельну ділянка, на якій розташований об’єкт нерухомого майна, якому необхідно надати юридичного статусу відповідно до чинного законодавства. 


Є декілька способів узаконення самочинного будівництва:
•    спрощена процедура (об’єкт нерухомого майна побудовано до 05.08.1992 р.);
•    будівельна амністія (об’єкт нерухомого майна збудовано з 05.08.1992 р. до 09.04.2015 р.);
•    через основну процедуру (використовується в тих випадках, коли  об’єкт нерухомого майна побудований після 9 квітня 2015 року).


Основна процедура узаконення самобуду:
1.    Для об’єктів нерухомого майна площа яких більше 500 квадратних метрів та об’єктів з іншим функціональним призначенням – необхідно підготувати пакет документів та отримати будівельний паспорт або МБУ (містобудівні умови та обмеження).
2.    За необхідності - готуємо проектну документацію.
3.    Отримуємо дозвіл на виконання будівельних робіт від Державної інспекції архітектури та містобудування.
4.    Інженер з технічної інвентаризації Prime Consult проводить технічну інвентаризацію об'єкта і як результат – отримуємо технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна.
5.    Звертаємося до Державної інспекції архітектури та містобудування отримання  для отримання декларації про введення об'єкта нерухомості в експлуатацію.
6.    Заповнюємо та реєструємо декларацію про введення в експлуатацію.
7.    За необхідності – звертаємося до відповідних органів з метою присвоєння поштової адреси для об'єкта нерухомого майна .
8.    Представляємо інтереси в органах державної реєстрації з ціллю реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна в Державному реєстрі прав на нерухоме майно на їх обтяжень, і як результат - отримуємо Витяг з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності.

 

Будівельна амністія:
1.    Інженер з технічної інвентаризації Prime Consult проводить технічну інвентаризацію об'єкта і як результат – отримуємо технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна;
2.    Приватний нотаріус нашої компанії належним чином завіряє копії документів на земельну ділянку, копію паспорта (іншого документа що ідентифікує особу) та індивідуального податкового номеру.
3.    Фахівці нашої фірми готують відповідну заяву про прийняття об'єкта в експлуатацію.
4.    Формуємо декларацію про введення об'єкта нерухомого майна в експлуатацію.
5.    Звертаємося до відповідних органів місцевого самоврядування з метою присвоєння поштової адреси для об'єкта нерухомого майна.
6.    Представляємо інтереси в органах державної реєстрації з ціллю реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна в Державному реєстрі прав на нерухоме майно на їх обтяжень, і як результат - отримуємо Витяг з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності.

 

Спрощена процедура:
1.    Інженер з технічної інвентаризації Prime Consult проводить технічну інвентаризацію об'єкта і як результат – отримуємо технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна (в характеристиці об’єкта нерухомого майна, відображаємо рік побудови до 05.08.1992 р.).
2.    На підставі проведеної технічної інвентаризації та документів на право власності (право користування) земельною ділянкою – через відповідні органи державної реєстрації оформлюємо право власності на об'єкт нерухомого майна.

 

Узаконити самобуд ціна: процедура узаконення самобудів/пристроїв досить трудомістка, тому вартість даної послуги формується після детального вивчення та аналізу кожного окремого випадку.

bottom of page