top of page

 

Узаконення перепланувань/реконструкцій

Якщо у вас є власний об’єкт нерухомого майна і ви давно мрієте про об’єднання кімнати і лоджії, приєднання мансарди, об’єднання кількох об’єктів нерухомого майна (квартир, нежитлових приміщень тощо) в один об’єкт або поділити квартиру (нежитлове приміщення) на декілька об’єктів нерухомого майна, а можливо  виконати будь – яку  іншу операцію з вашою нерухомостю. Тоді вам потрібно узаконити перепланування.


Якщо ви плануєте зробити ремонт у своєму будинку, квартирі, нежитловому приміщенні але при цьому вас не задовільняє існуючий варіант планування приміщень, або, у вас є власний об’єкт нерухомого майна і ви маєте на меті змінити вид використання з квартири на нежитлове приміщення, для того щоб займатись комерційною діяльністю, будь-то аптека, ресторан чи звичайний офіс, або навпаки нежитлове приміщення чи творчу майстерню, апартаменти переобладнати під квартиру, якщо ви вже здійснили будівельні роботи у вашому будинку, але не оформили документи належним чином. Як правильно діяти? Яким чином згідно чинного законодавства узаконити перепланування?


Перш за все, виконання власниками об’єктів нерухомого майна робіт з переобладнання чи    перепланування об’єктів нерухомого майна не потребує отримання дозвільної документації, якщо зазначені будівельні роботи не будуть стосуватися несучих конструкцій і не будуть зачіпати інженерних систем загального користування. Поряд з цим, в результаті закінчення такого виду ремонту з переплануванням ввденння об’єкта нерухомого майна в експлуатацію не потребується. В таких випадках, потрібно буде лише виготовити новий технічний паспорт в нашому приватному бюро технічної інвентаризації з оновленими даними.


Якщо в результаті проведеного ремонту, було затронуто несучі стіни або інженерні системи (у т. ч. приєднання мансарди), то вам необхідно отримати відповідний дозвіл, легалізувати перепланування. В даному випадку легалізація перепланування можлива лише в результаті отримання Декларації про початок будівельних робіт, а після їх завершення – замовити у інженера з технічної інвентаризації Prime Consult новий технічний паспорт на об'єкт перепланування і отримати другу декларацію для введення об’єкта нерухомого майна в експлуатацію.


Далі за процедурою, потрібно звернутися до суб’єкта державної реєстрації права власності з метою отримання нового Витягу про реєстрацію права власності, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».


Скільки коштує узаконення перепланування? Оскільки ця процедура доволі непроста, тому вартість даної послуги формується після детального вивчення та аналізу кожного окремого випадку.

bottom of page