top of page

 

Реєстрація ділянок у кадастрі

Що таке державна реєстрації земельної ділянки в кадастрі? Що таке кадастровий номер землі та як його присвоїти? 


Державна реєстрація земельної ділянки в кадастрі – це внесення (реєстрація) відомостей про земельну ділянку до ДЗК (Державного земельного кадастру) із зазначенням інформації про площу ділянки, її цільове призначення, межі тощо та присвоєння їй кадастрового номера.


Кадастровий номер земельної ділянки – унікальний намір з дев’ятнадцяти цифр, який ідентифікує певну частину території та підтверджує що земельна ділянка по факту існує, вона сформована та має свої координати, площу та конфігурацію.


Перші десять цифр визначають місце розташування у відповідній адміністративно-територіальній зоні України. Наступні дві цифри – розташування кадастрової зони відповідно до адміністративно-територіального устрою. Треті три цифри визначають розташування кадастрового кварталу у кадастровій зоні. І останні чотири цифри - розташування ділянки у певному кадастровому кварталі.


Згідно чинного законодавства, держана реєстрація земельних ділянок проводиться державними кадастровими реєстраторами, які приймають рішення про реєстрацію чи відмову в такій реєстрації.


Чому важливо зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі? По перше – це допомагає підтвердити законну юридичну підставу володіння чи користування ділянкою. По друге – відсутність інформації про ділянку в кадастрі унеможливлює проведення будь-яких угод.

По третє – незареєстрована ділянка може стати об’єктом шахраїв (рейдерське захоплення) тощо.
   

Зареєстрована земельна ділянка в ДЗК (Державному земельному кадастрі), є підтвердженням намірів щодо відведення або передачі ділянки у власність/користування. Тобто де-факто реєстрація ділянки в ДЗК являється важливим етапом, для подальших дій стосовно отримання рішення відповідного органу місцевого самоврядування або органу державної влади про передачу земельної ділянки у власність або користування.
   

Також слід зазначити, що присвоєння кадастрового номеру необхідне у випадках коли: ви маєте на руках державні акти старого зразку, що не містять інформації та не пройшли реєстрацію в           

ДЗК; останні дії щодо вашої земельної ділянки проводилися до 2003 року.
    Перелік документів, які необхідні для отримання даної послуги:
-  паспорт громадянина України або інший документ який ідентифікує особу заявника та індивідуальний податковий номер ;
-    правовстановлюючі документи;
-    довіреність на представництво ваших інтересів (оформляється на місці у нашого нотаріуса).


Юридична компанія Prime Consult допоможе отримати кадастровий номер в Київській області, а також у місті Києві.
Кадастровий номер ціна – визначається після попередньої консультації та аналізу кожної окремої земельної ділянки.

bottom of page