top of page

 

Поділ, об’єднання, виділення в натурі об’єктів нерухомості

В яких випадках проводиться поділ, об’єднання чи виділення в натурі об’єктів нерухомого майна? 


Поділ та виділення в натурі об’єктів нерухомого майна (поділ домоволодіння в натурі, житловий будинок, нежитлова будівля, група приміщень, майновий комплекс, земельна ділянка тощо) проводиться в результаті наміру власників (власника) поділити один об’єкт нерухомого майна на два і більше. Для поділу об’єктів нерухомого майна (крім земельних ділянок), якщо не було затронуто несучі стіни та/або інженерні системи, необхідно виготовити технічні паспорти на кожен новостворений об’єкт нерухомого майна та відповідний висновок інженера з технічної інвентаризації щодо можливості поділу. У разі, якщо було затронуто несучі стіни та/або інженерні системи – необхідно отримати відповідний дозвіл в органах місцевого самоврядування щодо можливості поділу об’єкта (отримати відповідну декларацію про готовність об’єкта до експлуатації). При поділі земельної ділянки (поділ жилого будинку і земельної ділянки в натурі) необхідно розробити технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки на підставі заяви та/або договору про поділ (у разі якщо земельна ділянка перебуває у спільній частковій/сумісній власності) з подальшою реєстрацію поділених земельних ділянок в Державному земельному кадастрі та присвоєнням кадастрових номерів, отримання витягів з ДЗК.


Об’єднання двох чи більше об’єктів нерухомого майна (крім земельних ділянок) проводиться на підставі висновку інженера з технічної інвентаризації щодо можливості об’єднання об’єктів нерухомого майна та виготовлення нового технічного паспорта на новостворений об’єкт.


Фінальним етапом послуги (виділ, поділ, об’єднання) є реєстрація права власності на новостворений об’єкт нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (ДРРП) та отримання Витягу на право власності.

bottom of page