top of page

Присвоєння поштової адреси

Присвоєння поштової адреси є одним із обов’язкових етапів, згідно чинного законодавства, для реєстрації новостворених об’єктів нерухомого майна або створених в результаті поділу, виділу, об’єднання об’єктів нерухомого майна.


Отримання поштової адреси відбувається шляхом подачі необхідних документів до органів місцевого самоврядування, після того як об’єкт нерухомого майна введений до експлуатації.


Довгий час після відміни порядку присвоєння поштових адрес, що діяв з 1960 року, в сучасній Україні зовсім був відсутній інститут присвоєння поштових адрес. Але, після того як Україна стала незалежною – це питання було піднято на новий рівень обговорення після звернення громадян, забудовників та бізнесу в цілому, було прийнято Порядок присвоєння поштових адрес.


З 1 серпня 2021 року набрала чинності постанова КМУ, що регулює функціонування Єдиної державної системи у сфері будівництва та відбулись зміни  у законодавстві стосовно державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. У зв’язку з яким, не тільки новостворені, а й всі поділені, об’єднані або виділені об’єкти нерухомого майна повинні в обов’язковому порядку мати документ щодо присвоєння поштової адреси в якому зазначений унікальний код, що забезпечує обмін даними з Єдиним державним реєстром речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.


Юристи Prime Consult здійснюють повний супровід у послузі отримання поштової адреси вашим об’єктам нерухомого майна.

bottom of page