top of page

 

Виготовлення технічного паспорта

   

Технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна: що це за документ, для чого він взагалі потрібен та як швидко його можна замовити? З цими питаннями (запитами) стикається кожна людина (фізична та/або юридична особа) при здійсненні правочинів (договору купівлі – продажу, дарування, міни тощо), оформленні (реєстрації) права власності на об’єкти нерухомого майна (у т. ч. оформлення самобудів, реконструкції, реєстрації новостворених об’єктів нерухомого майна). 
Технічний паспорт - документ, що виготовляється на основі матеріалів технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна, містить інформацію про нього (місцезнаходження (адреса), склад, технічні характеристики, план та опис об'єкта, ім'я/найменування власника/замовника, відомості щодо права власності на об'єкт нерухомого майна, відомості щодо суб'єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт тощо) та видається замовнику.


Юридична компанія Prime Consult надає наступні послуги з технічної інвентаризації: виготовлення технічних паспортів, висновок інженера – експерта, довідка про показники об’єкта нерухомого майна тощо.


Техпаспорт БТІ виготовляється на наступні об’єкти нерухомого майна:
-    техпаспорт на квартиру (кімнату, апартаменти тощо);
-    техпаспорт на будинок (домоволодіння, садовий або дачний будинки тощо);
-   техпаспорт на нежитлове приміщення (нежитлову будівлю, ТРЦ, майновий комплекс, гараж, паркомісце/машиномісце тощо).

З 01 серпня 2021 року набрала чинності постанова КМУ «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», відповідно до якої вводиться в дію електронна система у сфері будівництва, куди потрібно заносити дані технічної інвентаризації та проводити реєстрацію всіх технічних паспортів.


Такі зміни надають можливість державному реєстратору/нотаріусу перевірити достовірність технічного паспорта, та безпечно (уникаючи шахрайських схем) провести угоду/правочин із об’єктом нерухомого майна. В систему можуть завантажувати дані та підписувати свої документи (технічний паспорт, заключення) лише ті експерти – інженери з технічної інвентаризації, які пройшли сертифікацію та отримали відповідну ліцензію. Кожному технічному паспорту присвоюється унікальний номер (код), що дає можливість швидко та зручно знайти його в системі (реєстрі).


Технічний паспорт є одним з головних документів при реєстрації права власності чи проведенні нотаріальних правочинів із нерухомістю. Також слід зазначити, що всі технічні паспорти які були видані до 01 серпня 2021 року мають бути внесені до ЄДЕССБ шляхом проведення повторної технічної інвентаризації. У разі, якщо технічний паспорт не буде внесений до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), при зверненні до державного реєстратора/нотаріуса або в інші державні органи, ви отримаєте відмову в наданні відповідної послуги.

Зв'яжіться з нами

Інформація надіслана. Дякую!

bottom of page