Договір дарування
Нотаріальний договір дарування – є фактом передачі об’єкта рухомого/нерухомого майна від дарувальника обдарованому.
У більшості випадків, він укладається між родичами першої та другої лінії споріднення, так як податки на дану послугу є мінімальними. До родичів першого ступеня споріднення відносяться: батьки, чоловік або дружина, діти (у тому числі усиновлені); до родичів другого ступеня споріднення відносяться рідні брати та сестри, бабуся чи дідусь та онуки.
Родичі першої та другої лінії споріднення звільненні від сплати податку на доходи фізичних осіб при укладенні договору дарування на відміну від випадків коли сторонами договору є інші громадяни України або нерезиденти.
Укладення договору дарування між юридичними особами неможливий, якщо це не передбачено установчими документами дарувальника.
Згідно чинного законодавства України, такий договір укладається виключно у нотаріуса та підлягає державній реєстрації у Державних реєстрах. Що стосується об’єктів нерухомого майна – нотаріус (приватний/державний) здійснює реєстрацію даного правочину, так як нотаріус наділений функціями державного реєстратора.
Вартість дарчої у нотаріуса залежить від сторін даного правочину та оголошеної вартості предмета договору. Крім того, слід зазначити, що якщо договір укладається між сторонами які не виступають родичами першої та другої лінії споріднення, потрібно правильно вирахувати податки та збори (пенсійний фонд, військовий збір, державне мито, податки на доходи фізичних осіб), так як у окремих випадках сторонам вигідніше укласти договір купівлі-продажу. Юристи Prime Consult допоможуть вам прорахувати всі податки та ризики, з метою укладення правочину на вигідніших умовах для вас, адже ми працюємо на ваш результат.