top of page

 

Юридичний аналіз документів перед купівлею/продажем нерухомості

Перед здійсненням будь-якого правочину (договір дарування, купівлі-продажу,  міни тощо) правонабувачу необхідно звернутися до професіоналів у сфері нерухомості з метою проведення детальної юридичної перевірки нерухомості. 


Юридична перевірка об’єкта нерухомості як правило проводиться в інтересах покупця (правонабувача) з метою уникнення ризиків або інших шахрайських «схем» та проведення вищесказаних угод з дотриманням норм чинного законодавства України.


Що ж таке юридичний аналіз документів перед купівлею/продажем нерухомості? По-перше, юристами Prime Consult здійснюється аналіз як правовстановлюючих документів, так і додаткових що потребуються для здійснення правочину (технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна; витяг з Державного земельного кадастру, у разі здійснення правочину щодо земельної ділянки та інші документи необхідні для проведення угоди).


По-друге, детальний аналіз об’єкта нерухомого майна в Державних реєстрах (Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрах нерухомого майна до 2013 року, Єдиному реєстрі боржників, Державному земельному кадастрі, Державному реєстрі актів цивільного стану, Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (якщо правочини здійснюються юридичними особами) тощо).


По-третє, у разі відсутності інформації в Державних реєстрах та з метою отримання додаткової інформації, для повного аналізу – формуємо та подаємо запити до державних та комунальних органів.


Тобто, перевірка потрібна для повного захисту ваших прав та інтересів, а отже є одним з найважливіших етапів перед здійсненням правочину.

bottom of page